۱۲ خرداد

چه موقع از ایمپلنت دندان استفاده می شود؟

چه موقع از ایمپلنت دندان استفاده می شود؟

در بسیاری از مواقع زمانی که دندانی کشیده شد استخوان فک دچار تحلیل می شود و استخوان دیگر انسجام قابل انتظار را ندارد. به همین دلیل ایمپلنت ها از دیرباز به شکل متفاوت وجود داشتند و امروزه علم ایمپلنت بسیار رشد کرده است .به طوری که از سطوح بیولوژیک (سطوحی که باعث می شود تا سلول های استخوان ساز روی سطح ایمپلنت قرار بگیرند) هستند بر روی ایمپلنت استفاده می شود و در نهایت موفقیت ایمپلنت ها بسیار افزایش یافته است.

ایمپلنت-دندان

ایمپلنت-دندان

بعد از کشیدن دندان چه زمان می توان ایمپلنت انجام داد؟

در صورتی که دندانپزشک و جراح صلاح بداند می تواند جراحی پس از کشیدن دندان انجام شود، که با شرایط خاصی انجام می شود و آن داشتن استخوان مناسب و نداشتن عفونت در دندان است.
معمولا کتب علمی انجام ایمپلنت را ۸ هفته بعد از کشیدن دندان مناسب می دانند. به این دلیل که در آن زمان استخوان به اندازه کافی تشکیل شده است و می تواند ثبات اولیه را داشته باشد. مهم ترین نکته در انجام ایمپلنت ثبات اولیه استخوان است. وقتی که ایمپلنت انجام می شود زمانی است که باید با استخوان فک یکنواخت و یکسان شود. در صورتی که ثبات اولیه وجود نداشته باشد ایمپلنت پس زده می شود.

آیا انجام ایمپلنت در کودکان امکان پذیر است؟

به دلیل مطالعات زیادی که در ارتباط با ایمپلنت انجام شده است. مشخص شده است که ایمپلنت حتی در اثر رشد در جای خود ثابت می ماند. به همین دلیل ما نمی توانیم پیش بینی کنیم که کودکی که سن رشدش تمام نشده در صورتی که جراحی ایمپلنت انجام دهد، محل ایمپلنت به چه صورت خواهد بود. در نتیجه چون ایمپلنت جای خود را تغییر نمی دهد، صبر می کنیم پس از پایان رشد از این روش استفاده کنیم.

ماندگاری ایمپلنت دندان

توقع داریم عمر ایمپلنت ها مادام العمر باشد یعنی انتظار نداریم که ایمپلنت ها بعد از چند سال دچار تحلیل شوند که باعث از بین رفتن آنها می شود. به دلیل اینکه استخوان اطراف ایمپلنت در طول زمان دچار تحلیل می شود اما این تحلیل تمامیت ایمپلنت را نباید زیر سوال ببرد. امروزه در کشور ما کلینک های معتبری که ایمپلنت انجام می دهند به صورت عمری این کار را گارنتی می کنند.

ایمپلنت دندان درد دارد؟

زمانی که کوچکترین آزاری به بدن شما می رسد مثلا خراشیدگی پوست توسط ناخن قطعا تا چند دقیقه دردی در آن ناحیه احساس می کنید. به هر حال برای یک مسئله درمانی حاضرید درد کمی را تحمل کنید اما فقط این مسئله نیست در ایمپلنت ها مقداری تورم هم وجود دارد که مختصری در مورد این موضوع صحبت می کنیم.
شایع ترین علت تورم در ایمپلنت های دندانی پس از جراحی استفاده از پودر استخوان ها و پوشش هایی است که روی آن قرار گرفته می شود. و ایجاد تورم در آن ناحیه لازم است، تا یک فراخوانی در سیستم ایمنی بدن ایجاد شود. یعنی سیستم ایمنی بدن طوری طراحی شده است که زمانی که اتفاقی در بدن می افتد یک فراخوانی در ناحیه آسیب داده اتفاق می افتد که این عمل خود عامل التهاب و ترمیم است.

کلینیک بهبد جزو کلینیک دندانپرشکی در کرج می باشد که دارای تجهیزات پیشرفته و به روزی است .برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۰۲۶۳۲۲۱۹۰۵۲ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

سایر مقالات:

مراقبت های بعد از ایمپلنت

ایمپلنت دندان در کرج

پاسخ

1 × یک =