28 ژوئن

بلیچینگ دندان در کرج

بلیچینگ دندان

همیشه مسواک زدن و نخ دندان زدن مرتب و روزانه باعث حفظ سفیدی و سالم ماندن دندان ها می شود ولی فرد با این وجود از لبخند خود اصلا لذت نمی برد.
برای این که افراد دارای دندان های سفید باشند، اقدامات زیادی ممکن است انجام دهند. از جمله اقداماتی را که کلینیک دندانپزشکی بهبد در کرج به افراد توصیه می کنند، این است که می توانند بلیچینگ دندان انجام دهند.

بلیچینگ دندان
بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان چیست؟

بلیچینگ دندان یکی از روش های سفید کردن دندان هاست که باعث می شود علاوه بر سفید شدن دندان ها، سبب می شود تا اصلاح طرح لبخند صورت گیرد.
سفید کردن دندان ها از جمله آرزو های بسیاری از افراد است که می خواهند لکه و رنگ هایی که بر روی دندان ها قرار دارند، نیز از بین رفته و دندان های سفید و زیبایی داشته باشند.
بلیچینگ از جمله روش هایی است که افراد با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی زیبایی به راحتی به این آرزویشان برسند.

اقدامات لازم برای انجام بلیچینگ

افراد زیادی به دلایل مختلف دندان هایشان خراب و یا تغییر رنگ می دهند. به همین دلیل است، قبل از آن که هر گونه خدمات زیبایی قبل از آن انجام دهید باید، اقدامات درمانی در خصوص درمان بیماری های مربوط به دندان ها انجام دهید.
به طور مثال ممکن است فرد دارای دندان هایی خراب باشد و نیاز به عصب کشی و ترمیم ریشه دندان داشته باشد. قبل از آن که اقدام به بلیچینگ دندان نماید، لازم است تا این درمان ها را حتما انجام دهند.

نحوه انجام بلیچینگ دندان

در هنگام درمان با این روش که یکی از روش های اصلاح طرح لبخند است، از ژل هایی استفاده می شود که بر روی دندان ها زده می شود. نحوه ژل زدن به دندان ها بدین صورت است که ژل ها را به مدت ۳۰ الی ۹۰ دقیقه بر روی دندان ها میزنند. مدت زمان مورد نیاز برای قرار گیری این نوع از ژل ها به دین صورت است اندازه گیری می شود که فرد به چه میزان سفید شدن دندان ها احتایج دارد.

تعداد جلسات بلیچینگ

تعداد جلسات مورد نیاز برای انجام بلیچینگ نیز با توجه به میزان سفید شدن دندان ها در نظر گرفته می شود. ولی به طور معمول بین ۱ الی ۳ جلسه نیاز است تا بتوان به هدف مطلوب در خصوص بلیچینگ و سفید شدن دندان ها رسید. همچنین به میزان لکه های دندان و درمان بستگی دارد.
در این نوع از درمان در اولین قدم، دندانپزشک زیبایی ، یک ماده برای پوشاندن و حفظ لثه ها در اطراف دندان ها قرار داده می شود. بعد از آن عاملی که باعث سفید شدن دندان ها می شود، روی دندان ها قرار می گیرد.
برخی از دندانپزشکان برای آن که روند درمان بهتر انجام شود، در کنار این عامل سفید کننده، از لیزر و یا چراغ های مولد گرما استفاده می کنند. البته استفاده از این روش نیز ممکن است در برخی از دندانپزشکی ها انجام نشود.
برای انجام بلیچینگ دندان توصیه می شود تا حتما به دندانپزشک زیبایی مراجعه شود تا به بافت لثه و دهان در حین بلیچینگ آسیبی وارد نشود.

بلیچینگ دندان
بلیچینگ دندان

علت تغییر رنگ دندان

با گذشت زمان، دندانهایتان به دلایل مختلف می توانند از سفید تا نه چندان روشن به نظر برسند:

غذا و نوشیدنی

از جمله مواد خوراکی و غذایی که سبب می شود تا رنگ دندان ها تغییر نماید، قهوه، چای و نوشیدنی هایی است که رنگ های صنعتی دارند. همچنین خورد قطره آهن در کودکان بدون احتیاط سبب می شود تا دندان ها رنگی قهوه ای به خود بگیرند و این تا مدتی فرد را مورد اذیت قرار دهد.

استفاده از تنباکو

قلیان سبب می شود تا به دلیل وجود موادی چون، توتون لکه های تیره و تار بر روی دندان ایجاد می شود. در افرادی که سیگار می کشند، نیز با ان مشکل رو به رو هستند.

سن

به مرور زمان و به دلیل عدم رعایت مناسب دندان ها بر روی مینای دندان که همان قسمت سفید دندان است، نیز ممکن است جرم هایی قرار گیرد که حتی نتوان با مسواک زدن آن ها را از بین برد.

دارو ها

در برخی از افراد عوارض استفاده از بعضی از دارو ها باعث ایجاد تغییر رنگ در دندان ها می شود. برای اطلاع از این دارو ها با دندانپرشک زیبایی خود صحبت نمایید.

بلیچینگ دندان یکی از روش های سفید کردن دندان هاست که باعث می شود علاوه بر سفید شدن دندان ها، سبب می شود تا اصلاح طرح لبخند صورت گیرد.کلینیک بهبد جزو کلینیک دندانپرشکی در کرج می باشد که دارای تجهیزات پیشرفته و به روزی می باشد .برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۰۲۶۳۲۲۱۹۰۵۲ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

روش سفید کردن دندان ها

برای آن که دندان هایی سفید داشت، می توان از روش های مختلف شفدی کردن دندان ها استفاده نمود. ولی از بهترین روش هایی که توسط دندانپزشک زیبایی توصیه می شود، بلیچینگ دندان هاست. بلیچینگ دندان یک روند ساده است که می تواند آرزوی بسیاری از افراد که خواهان دندانی زیبا و سفید است، را برآورد کند.

آیا سفید کردن دنداان ها برروی همه دندان ها کاربرد دارد؟

بله، می توان برای همه دندان ها بلیچینگ را انجام داد و تغییر رنگ در دندان ها ایجاد نمود. از دندان ها زرد تا سفید می توان از بلیچینگ بهره برد تا دندان هایی زیبا داشت.
به همین دلیل است که این روش  را از جمله روش های اصلاح طرح لبخند ، می باشد.

کدام قسمت از دندان ها، را می توان با کمک بلیچینگ سفید نمود؟

برای سفید کردن دندان ها می توان همه قسمت های دندان ها را می توان به کمک بلیچینگ سفید نمود. زیرا می توان همه قسمت های دندان را به راحتی سفید نمود.
عوارض بلیچینگ دندان
بلیچینگ دندان هیچ گونه عوارضی را ندارد، فرد یم تواند با انجام بلیچینگ دندان به خواسته های خود برسند. خواسته فرد سفید و یک دست دندان هاست. فقط قبل از آن که اقدام به درمان سفید کردن دندان ها با بلیچینگ نمایید، باید با دندانپزشک خود مشورت نموده و معاینه شوید. تا در صورت این که دهان و دندان به بیماری مبتلا شوند، درمان شده سپس اقدام به بلیچینگ نمود.
برای آن که دندان های سفید و یک دست داشته باشید می توانید به کلینیک دندانپزشکی بهبد در کرج مراجعه نمایید. زیرا دندانپزشکان این کلینیک می توانند توقعات شما در این خصوص برآورد کنند.

گزینه های سفید کردن دندان

قبل از شروع به دندانپزشک خود صحبت کنید. اگر نامزد هستید، چهار راه برای اصلاح طرح لبخندتان وجود دارد:

خمیر دندان حذف دندان
تمام خمیردندان ها کمک می کنند که از طریق ساینده های خفیف که دندان ها را پاک می کنند، رنگ لکه های سطحی را از بین ببرند. به دنبال خمیر دندان های سفید کننده ای که ADA مهر تایید پذیرفته اند برای حذف لکه ها (آن را به شما در بسته) بگویید. این دندانپزشکان دارنده مواد تمیز اضافی هستند که برای دندان های شما ایمن هستند و اثربخشی حذف ضایعات را فراهم می کنند. بر خلاف سفید کننده ها، این نوع از محصولات ADA پذیرفته شده، رنگ دندان ها را تغییر نمی دهد، زیرا آنها فقط می توانند لکه های روی سطح را حذف کنند.

سفید کننده درون دفتر
این روش سفید کننده صندلی نامیده می شود و معمولا فقط یک بازدید از دفتر را نیاز دارد. دندانپزشک برای محافظت از لثه ها یا یک ژل محافظتی برای لثه ها یا یک سپر لاستیکی استفاده می کند. سفید کننده سپس به دندانها اعمال می شود.

سفید کننده های خانگی از دندانپزشک شما
دندانپزشک شما می تواند با یک سینی سفارشی برای سفید کردن در منزل شما را فراهم کند. در این مورد، دندانپزشک به شما دستورالعمل هایی در مورد نحوه قرار دادن محلول سفید کننده در سینی و مدت زمان آن داده است. این ممکن است یک گزینه ترجیح داده شود اگر احساس راحتی بیشتری در خانه خود دارید با سرعت کمتری، اما هنوز با راهنمایی دندانپزشک هستید. سفید کردن خارج از دفتر می تواند هر روز از چند روز تا چند هفته طول بکشد.

بیش از حد مبارزه با محصولات سفید کننده
شما ممکن است گزینه های مختلف را در اینترنت یا فروشگاه محلی خود، مانند خمیر دندان و نوارهایی که از سفید کردن دندان هایتان سفید می شوند، مشاهده کنید. غلظت عامل سفید کننده در این محصولات کمتر از چیزی است که دندانپزشک شما در دفتر استفاده می کند. اگر شما در مورد استفاده از یک کیت سفید کننده بدون هیچ دلیلی فکر می کنید، با دندانپزشک خود در مورد گزینه ها صحبت کنید و با ADA Seal of Acceptance یکی را انتخاب کنید. این به این معنی است که آن را برای ایمن و موثر برای سفید کردن دندانها آزمایش کرده است. لیستی از تمام محصولات سفید کننده پذیری ADA پذیرفته شده را دریافت کنید.

عوارض جانبی سفید شدن دندان 

بعضی از افرادی که دندان های سفید کننده دارند دچار حساسیت دندان می شوند. این اتفاق می افتد زمانی که پراکسیده در سفید کننده از طریق مینای دندان به لایه نرم دنتین می رسد و عصب دندان شما را تحریک می کند. در بیشتر موارد حساسیت موقت است. شما می توانید درمان را تاخیر بدهید، سپس دوباره امتحان کنید.
استفاده بیش از حد از سفید کننده ها ممکن است

مطالب مرتبط با این مقاله :

لمینت دندان در کرج

پاسخ

نوزده − 17 =