۰۵ شهریور

هزینه لمینت دندان در سال ۹۸

هزینه لمینت دندان در سال ۹۸

با لمینت دندان می توانید لبخندی دلنشین تر و زیباتر داشته باشید. این روش بسیار راحت و آسان بوده که در یک جلسه دندان های شما را مرتب و درخشان می کند. برای آشنایی بیشتر با لمینت دندان و هزینه های آن در سال جدید می توانید این مقاله را مطالعه کنید. لمینت دندان یک پوسته ی نازکی بوده که بر اساس نیاز شخص طراحی می شود و در ساخت آن ها از مواد رنگ دندان استفاده می گردد. این پوسته ها برروی سطح جلویی دندان نصب شده و رنگ، شکل، اندازه و طول دندان را تغییر می دهند و ظاهری زیبا در دندان ها را به وجود می آورند. تمام هزینه های مربوط به لمینت دندان از طریق فاکتورها و عوامل مختلف مانند محل کلینیک، اعتبار پزشک و رقابت بازار تعیین می شود.

هزینه لمینت دندان در سال 98

هزینه لمینت دندان در سال ۹۸

انواع لمینت دندان کدامند

به طور کلی انواع لمینت دندان عبارتند از:
• لمینت سرامیکی: این نوع شامل یک پوسته نازک سرامیکی به قطر ۵ الی ۶ میلی متری است که دو برابر ضخامت یک پوسته تخم مرغ می باشد. این لمینت دارای ظاهری زیبا، ثبات رنگ بیشتر و مقاوم تر نسبت به لمینت های کامپوزیتی می باشند. این ونیرها بعد از قالب گیری در لابراتوار ساخته می گردند و هزینه ی لمینت دندان با این روش در مقایسه با روش دیگر بالاتر است.
• لمینت کامپوزیتی: این نوع نیاز به قالب گیری و لابراتور نداشته و حتی نیاز به تراش مختصر دندان ندارد. به طور مستقیم کامپوزیت دندان از طریق دندانپزشک روی سطح مینای دندان بدون هیچ گونه تراش گذاشته شده، شکل دار گشته و از طریق اشعه فیکس می شود. این لمینت در برابر لمینت سرامیکی دارای تراش کمتر به دندان، میزان پایش پذیری( براق تر شدن سطح) و تنوع رنگ بیشترو همچنین قیمت این لمینت دندان ارزان تر از نوع دیگر است.

 دندانپزشکی بهبد کلینیک دندانپزشکی در کرج می باشد که دارای تجهیزات پیشرفته و به روزی است و به درمان انواع بیماری های دهان و دندان در کودکان می پردازد. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۰۲۶۳۲۲۱۹۰۵۲ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

مزیت های لمینت دندان

لمینت دندان برای هر فردی به صورت مجزا و شبیه دندان او ساخته می شود، بنابراین تشخیص تفاوت لمینت و دندان طبیعی تقریبا غیر ممکن می باشد. بر خلاف دندان های طبیعی، لمینت به دلیل این که از موادی با تکنولوژی بالا ساخته شده است در برابر لکه های چای، قهوه و دود سیگار مقاوم تراست. لمینت ها می توانند تیره ترین دندان ها را که حتی در مقابل دیگر فرایندهای سفید سازی مقاومت کرده اند را بسیار سفید نمایند. لمینت دندان می تواند برای مشکلاتی مانند دندان های کج روی هم رفته و فاصله های کم دندان ها پیشنهاد خوبی باشد. نگهداری و مراقبت از لمینت دندان بسیار راحت و آسان است و همچون دندان طبیعی بایستی مرتب مسواک شده و از نخ دندان برای تمیز کردن آن ها استفاده گردد. دندانپزشک معمولا استفاده از خمیر دندان حاوی فلوراید را به شما توصیه می کند. یک هفته بعد از نصب لمینت باید به دندانپزشک مراجعه کنید تا او عملکرد لمینت و واکنش دهان شما به وجود لمینت ها را بررسی نماید. اگر دارای عادت هایی مانند دندان قروچه یا سایش دندان هستید، دندانپزشک به شما محافظ دندان می دهد تا هنگام خواب با گاز گرفتن محافظ آسیبی به لمینت های خود وارد نکنید.

پاسخ

نوزده − شش =