02 مه

اینجا با مراحل ارتودنسی دندان آشنا شوید!

مراحل ارتودنسی دندان

آیا با مراحل ارتودنسی دندان آشنایی دارید؟
ارتودنسی دندان برای چه کسانی توصیه می شود؟
در صورتیکه به دنبال پاسخ پرسش های خود می گردید، با ما در این مقاله همراه باشید.
به عنوان یک پدر و مادر مسلماً شما به دنبال محافظت از سلامت دندان های کودک خود تا جای ممکن می باشید. لذا با مراجعه به یک متخصص ارتودنسی و انجام مراقبت های ارتودنتیک شاید بتوانید اطمینان حاصل نمایید که هر چه در توان داشته اید برای محافظت از سلامت دندان های کودک دلبندتان انجام داده اید.

مراحل-ارتودنسی-دندان

مراحل-ارتودنسی-دندان

اگر به دنبال انجام درمان ارتودنسی کودکتان هستید، بهتر است مطالبی در مورد مراحل ارتودنسی دندان که در ذیل به آنها اشاره شده است را مطالعه نمایید:

مرحله اول-ارزیابی اولیه

پیشنهاد می شود حتماً در سنین هفت الی هشت سالگی فرزند خود را برای معاینات ارتودنسی نزد دندانپزشک متخصص ببرید. گاهی اوقات مکیدن انگشتان و پستانک موجب بر هم خوردگی نظم دندان ها در کودکان می شود. ارتودنسی پیشگیری می توانند تا حد زیادی از کج درآمدن دندان های دائمی جلوگیری به عمل آورند. به منظور بررسی های بیش تر دندان ها، متخصص ارتودنسی معمولاً عکس های OPG را تجویز می نماید. با حاضر شدن جواب عکس برداری ها و اتمام بررسی های انجام شده، وی بهترین درمان را برای شما تجویز می نماید.

در صورتیکه عصب کشی برای دندان های تخریب شده صورت نپذیرد، ممکن است به عفونت و یا آبسه دندان ختم شود. دندانپزشکی بهبد کلینیک دندانپزشکی در کرج میباشد که دارای تجهیزات پیشرفته و به روزی است. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۰۲۶۳۲۲۱۹۰۵۲ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

مرحله دوم-بررسی گزینه های موجود

بسته به شرایط موجود، گزینه های زیادی برای درمان های ارتودنسی مد نظر قرار داده می شود. در طول جلسات مشاوره ای، وی در مورد هزینه ارتودنسی دندان و طول مدت درمان با شما صحبت می نماید. متخصص ارتودنسی منظم کردن دندان ها و اصلاح ناهنجاری های فک را سرلوحه درمان شما قرار می دهد.

مرحله سوم-پرسش سوال های مد نظرتان

بهتر است پرسش های مدنظرتان را پیش تر آماده نمایید تا تمامی آنها را در جلسات مشاوره ای مطرح نمایید.

مرحله چهارم-درمان های لازم

بسته به درمانی که شما و یا متخصص ارتودنسی مد نظر قرار داده اید، شما می بایست اندکی برای آماده شدن قالب های دندانپزشکی منتظر بمانید. قالب های مخصوصی که در مراحل اولیه ارتودنسی گرفته می شوند، معمولاً برای بررسی روند درمانی کاربرد دارند.

قالب هایی که برای ارتودنسی تهیه می شوند به لابراتوار فرستاده شده و نگه داری می شوند. قرار دادن بریس های ارتودنسی معمولاً یک ساعت زمان می برد. در این مرحله بر روی قرار گیری و فیکس شدن بریس ها تمرکز می شود. به جهت فشار محاسبه شده ای که به دندان ها وارد می شود، احساس کمی ناراحتی و درد به خصوص در هنگام جویدن غذا بسیار طبیعی می باشد. لذا در این خصوص با دندانپزشک خود مشورت نمایید.

مرحله پنجم-مراقبت های بعد از ارتودنسی دندان

حتماً در خصوص چگونگی نگه داری و حفظ سلامت بریس های دندان، به کودک خود آموزش های لازم را بدهید. پس از قرار دادن بریس ها، متخصص ارتودنسی نحوه تمییز کردن و نخ دندان زدن را به شما خواهد گفت. همچنین پیشنهاد می شود تا چند روز پس از قرار دادن بریس ها از غذاهای نرم همچون سوپ، کته ماست و موز استفاده نمایید. این روند را تا جایی که دندان ها به درمان جدید عادت نمایند، ادامه دهید.
در صورتیکه فرزند شما حراکات ورزشی تماسی همچون ورزش های رزمی انجام می دهد، بهتر است از دندانپزشک خود بخواهید تا از گاردهای مخصوص بر روی بریس ها استفاده نماید.

مرحله ششم-نگه داری از ارتودنسی

بسته به تشخیص متخصص ارتودنسی، بهتر است هر ۶ الی ۸ هفته یکبار برای پیگیری درمان ارتودنسی دندان های خود به کلینیک دندانپزشکی مراجعه نمایید. همچنین پیشنهاد می شود پس از مصرف هر وعده غذایی، دندان های خود را با مسواک های مخصوص ارتودنسی شست و شو دهید.

پاسخ

17 − یازده =