19 فوریه

پیشگیری از پوسیدگی دندان کودکان

فیشور سیلانت تراپی

بهترین راه برای جلوگیری از پوسیدگی دندان چیست؟
آیا فیشور سیلانت تراپی می تواند به حفظ دندان های کودکان کمک نماید؟

فیشورسیلانت-تراپی
تمامی والدین به حفظ سلامتی کودکان خود اهمیت می دهند. دندان ها نقش مهمی در سلامتی کودکان بازی می کنند. همچنین بهترین سن برای یادگیری و کسب تجربه دوران کودکی می باشد. لذا داشتن دندان ها سالم می تواند کودکان را برای دریافت برنامه غذایی مناسب و حضور در اجتماع مهیا نماید.
مسواک زدن می تواند تا حد زیادی دندان ها را از گزند پوسیدگی در امان نگه دارد. اما برخی از سطوح دندان در هنگام مسواک زدن قابل دسترسی نبوده و ممکن است جایی مناسب برای رخنه کردن باکتری ها شوند.
فیشور سیلانت تراپی با مهر و موم کردن این شیارها موجب بسته شدن شیارهایی می شود که دسترسی به آنها با مسواک غیر ممکن است. با بسته شدن این شیارها دیگری جرمی بر روی سطح دندان تشکیل نشده و شانس پوسیدگی آنها تقریباً صفر می شود.

فیشور سیلانت تراپی چیست؟

پوسیدگی دندان زمانی اتفاق می افتد که ماده غذایی برای باکتری های دندان فراهم بوده و شرایط برای حضور آنها مهیا شود.

فلوراید تراپی و همچنین جرم گیری های به موقع می تواند تا حد زیادی سلامت دهان و دندان را حفظ کرده و از پوسیدگی دندان ها جلوگیری به عمل آورد.
وجود شیار بر روی دندان ها امری طبیعی بوده و ممکن است در اثر خوردن و جویدن غذاهای سفت عمق این شیارها بیش تر شود. در فیشورسیلانت تراپی نیز نیازی به ایجاد شیار در داخل دندان ها نبوده و فقط کافیست با روش خاص و مواد مخصوصی توسط دندانپزشک کودکان این شیار ها پوشانده شود.
در صورتیکه این شیارهای روی دندان کودکان باز بماند، با توجه به آنکه دسترسی به آنها به کمک مسواک انجام نمی شود و شست و شو روزانه به درستی انجام نمی گیرد، می تواند به ایجاد پلاک دندانی منجر شود.
موادی که در فیشور سیلانت تراپی استفاده می شوند، حاوی فلوراید بوده و با گذشت زمان بر روی سطح دندان آزاد شده و از پوسیدگی آن جلوگیری می کند.

زمان انجام فیشورسیلانت تراپی

هنگامیکه دندان های کودکتان جوانه زدند، بلافاصله می بایست مراقبت های لازم بر روی آنها انجام گیرد. لذا از آنجاکه دندان های آسیا بیش از دندان های جلویی دارای شیار بوده و در معرض پوسیدگی قرار می گیرند، پیشنهاد می شود تا اندکی پس از رویش کامل آنها درمان فیشورسیلانت تراپی بر روی آنها انجام گیرد.

فیشور سیلانت تراپی با مهر و موم کردن این شیارها موجب بسته شدن شیارهایی می شود که دسترسی به آنها با مسواک غیر ممکن است. با بسته شدن این شیارها دیگری جرمی بر روی سطح دندان تشکیل نشده و شانس پوسیدگی آنها تقریباً صفر می شود. دندانپزشکی بهبد کلینیک دندانپزشکی در کرج میباشد که دارای تجهیزات پیشرفته و به روزی است. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۰۲۶۳۲۲۱۹۰۵۲ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

هزینه فیشور سیلانت تراپی

با توجه به آنکه این روش برای تمامی دندان ها پیشنهاد می شود ولی بهتر است تصمیم گیری در مورد تعداد دندان ها با تشخیص دندانپزشک کودکان انجام گیرد. لذا بر حسب تعداد دندان هایی که به فیشورسیلانت تراپی احتیاج دارند، هزینه این درمان می تواند متفاوت باشد.
همچنین گفتنی است که بسته به کیفیت موادی که برای این درمان به کار می رود، بهتر است هر شش ماه یکبار وضعیت دندان ها چک شود. زیرا ممکن است بر اثز جویدن غذاهای سفت، دندان قروچه و .. عمر این مواد کاهش یابد.

نتیجه گیری

فیشورسیلانت تراپی یا مهر و موم کردن شیارهای دندان کودکان بهترین روش برای پیشگیری از پوسیدگی دندان های آنها می باشد. شما می توانید با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی اطفال خوب در کرج سطح سلامتی و بهداشت دهان و دندان کودک خود را تا حد زیادی افزایش دهید.

پاسخ

چهار × 2 =