21 نوامبر

سوالات متداول عصب کشی دندان

سوال : دندان من دچار آبسه ، عفونت و درد شدید است ، آیا نیاز هست که تا بهبود علائم صبر کرده سپس درمان عصب کشی را انجام دهم؟

پاسخ : درمان ریشه از طریق پاکسازی کانال ها از باکتری ها سبب تخفیف عفونت و درد دندان شده بنابراین انجام عصب کشی نه تنها منعی ندارد بلکه موجب تسریع روند بهبودی است.

سوال : آیا درمان ریشه درد ناک است ؟

پاسخ : درمان ریشه مانند سایر درمان های دندانپزشکی تحت بی حسی موضعی صورت می گیرد و چنانچه بی حسی بطور صحیح اجراء شده باشد و پالپ دندان نیز دارای التهاب نباشد ، درد و ناراحتی شدیدی حین درمان وجود نخواهد داشت.

سوالات-متداول-عصب-کشی-دندان
سوالات-متداول-عصب-کشی-دندان

سوال : آیا به طور معمول پس از عصب کشی باید آنتی بیوتیک مصرف نمود ؟

پاسخ : خیر . تنها در شرایط بروز تب و لرز ، تورم زیاد در حد تغییر شکل صورت، محدودیت در باز شدن دهان و سایر موارد با تشخیص پزشک متخصص باید آنتی بیوتیک مصرف نمود.

سوال : چه مدت پس از درمان ریشه باید دندان را ترمیم کرد ؟

پاسخ : در اولین فرصت باید اقدام به ترمیم تاج دندان کرد مگر در مواردی که درد و ناراحتی شدید وجود داشته و به توصیه پزشک می بایست ترمیم را تا کمتر شدن ناراحتی به تعویق انداخت. لازم به ذکر است که پس از درمان ریشه ، پانسمان موقت بر روی دندان قرار داده شده که تا یک ساعت پس از درمان نباید غذا بر روی آن جوید و تا انجام ترمیم دائم از خوردن غذای سفت پرهیز نمود.

شما می توانید برای اطلاعات بیش تر در مورد عصب کشی دندان به ادامه مطلب مراجعه فرمایید…

پاسخ

14 − 1 =