۰۹ اسفند

عوارض باورنکردنی دندان قروچه!!!!!!!

دندان قروچه

برخی از افراد به دلایل مختلف در طول زندگی خود دندان قروچه را تجربه می نمایند. دندان قروچه موجب آسیب به دندان ها و سایر مشکلات دهان و دندان می شود.

دندان-قروچه

دندان-قروچه

چرا دندان قروچه می کنیم؟

دندان قروچه معمولاً به دنبال استرس و اضطراب پدید آمده و در هنگامیکه شما خواب هستید ممکن است به سراغتان بیاید. دندان قروچه موجب فشاردادن غیر نرمال، کج شدن و از دست دادن کامل دندان ها می شود. مشکلات خواب مانند آپنه خواب از دیگر عوارض دندان قروچه می باشد.

چطور متوجه دندان قروچه ام بشوم؟

به دلیل آنکه دندان قروچه معمولاً در زمان خواب اتفاق می افتد، بیش تر مردم متوجه دچار شدن به این عارضه نمی شوند. هر چند که احساس کسالت، سردرد صبحگاهی و تحلیل لثه ها در بلند مدت از نشانه های دندان قروچه می باشد. همچنین افرادی که با شما همبستر می شوند می توانند به آسانی صدای قروچه کردن دندان های شما را بشنوند.
درصورتیکه فکر می کنید در طول شب دندان قروچه دارید، با دندانپزشک خود مشورت نمایید. وی لثه و دهان شما را به منظور یافتن نشانه هایی از دندان قروچه بررسی می کند. حساس شدن لثه ها و ساییدگی دندان ها از علائم دچار شدن به دندان قروچه می باشند.

به دلیل آنکه دندان قروچه معمولاً در زمان خواب اتفاق می افتد، بیش تر مردم متوجه دچار شدن به این عارضه نمی شوند. هر چند که احساس کسالت، سردرد صبحگاهی و تحلیل لثه ها در بلند مدت از نشانه های دندان قروچه می باشد.  دندانپزشکی بهبد کلینیک دندانپزشکی در کرج میباشد که دارای تجهیزات پیشرفته و به روزی است. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۰۲۶۳۲۲۱۹۰۵۲ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

چرا دندان قروچه دردناک است؟

در بسیاری از موارد دندان قروچه می تواند موجب شکستگی، لق شدن و یا از دست دادن کامل دندان ها شود. همچنین این عارضه سبب فرورفتن بیش از حد دندان ها و نرم شدن نسبی قسمت میانی آنها می گردد.
زمانیکه دندان قروچه اتفاق می افتد ممکن است درمان هایی از جمله بریج دندان، روکش دندان، ایمپلنت دندان، دندان مصنوعی تکه ای و یا حتی دست دندان کامل استفاده شود. مسلماً تصمیم گیری جهت انتخاب بهترین روش درمانی بر عهده دندانپزشک متخصص می باشد.
آسیب دندان قروچه به سلامت دهان و دندان به همینجا ختم نمی شود. این عارضه می تواند بر روی لثه ها تأثیر گذاشته و اتصال آنها با دندان ها را ضعیف نماید. در نهایت با عدم پیگری های به موقع و پیشرفت خرابی های دهان و دندان، ممکن است دندان قروچه حتی بر روی ظاهر صورت شما تأثیر مخربی بگذارد.

درمان دندان قروچه

دندان قروچه یک مشکل عصبی می باشد و درمان آن با روش های دندانپزشکی ممکن نیست. اما الزامیست به منظور جلوگیری از آسیب بیش تر به دندان ها و ارگان های داخل دهان پیگیری های لازم را انجام دهید. دندانپزشک شما به منظور محافظت بیش تر از دندانهایتان در حین قروچه کردن، از محافظ دندان قروچه و یا نایت گارد استفاده می کند.
این محافظ بر طبق قالب هایی که از دندان ها تهیه می شود ساخته شده و بر روی دندان ها فیکس می شود. اگر استرس موجب تشدید دندان قروچه شما می شود، به منظور کاهش این حس حتماً با پزشک معالج خود مشورت نمایید.
تکنیک های کاهش دهنده استرس، داشتن برنامه مشخص برای ورزش کردن، مراجعه به پزشک متخصص و انجام حرکات آرامش بخش عضلات از جمله کارهایی هستند که می تواند موجب درمان دندان قروچه شود.

نتیجه گیری

به فشار دادن دندان ها بر روی هم در هنگام خواب، دندان قروچه گویند. در صورتیکه از آسیب های ناشی از این عارضه به موقع جلوگیری نشود، ممکن است به ایمپلنت دندان و یا درمان های جدی تر ختم گردد. شما می توانید با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی خوب در کرج، سلامت دهان و دندان خود را مورد بررسی قرار دهید.

پاسخ

هشت + 5 =