۲۸ خرداد

درمان های دندانپزشکی در دوران بارداری

درمان های دندانپزشکی در دوران بارداری

آیا بارداری باعث تخریب دندان ها می شود؟ در دوران بارداری چه موقع می توانیم به دندانپزشکی مراجعه کنیم؟ آیا در دوران باداری می توانیم جراحی دندان داشته باشیم؟ جهت اطلاع از پاسخ این پرسش ها متن ذیل را مطالعه کنید.

باور اشتباهی که در بین مردم وجود دارد این است که تصور می کنند در زمان بارداری بدن کمبود کلسیم خود را از دندان ها برای جنین تامین می کند. در صورتی که چنین تصوری غلط است، یعنی زمان بارداری در حالت عادی دندان ها تخریب نمی شوند.

درمان های دندانپزشکی در دوران بارداری

درمان های دندانپزشکی در دوران بارداری

چرا در زمان بارداری خرابی دندان افزایش می یابد؟

به دلیل استفاده بیش از حد از مواد غذایی شیرین
بزاق دهان خانم های بارداری اسیدی تر از حالت عادی است که این مورد خود بزرگترین عامل خرابی دندان ها می باشد.

آیا جراحی و عصب کشی دندان در دوران بارداری امکان پذیر است؟

در دوران بارداری هیچ منعی در انجام اعمال دندانپزشکی وجود ندارد اما نکته ی قابل توجه این است که استرس برای خانم های باردار خطرناک است توصیه می شود که حتما قبل از اقدام به بارداری به کلینیک دندانپزشکی خوب مراجعه کنید و مشکلات دندانی خود را برطرف کنید. به این دلیل که درد و عفونت در زمان بارداری امری غیر طبیعی می باشد.
اگر مشکل دندان در زمان بارداری حاد نباشد می توانید درمان را به بعد از بارداری و زایمان موکول کنید. اگر درمان دندان امری واجب است بهترین زمان انجام آن در سه ماهه دوم بارداری است، در سه ماهه اول و سوم بارداری درمان دندانپزشکی قابل انجام می باشد.

  • رادیوگرافی

    ترس اشخاص از مرجعه به دندانپزشکی به دلیل گرفتن عکس رادیو گرافی و استفاده از داروی بی حسی و تاثیر آنها بر روی جنین می باشد. انجام رادیوگرافی در دوران بارداری خطری برای جنین و مادر باردار ندارد. اگر انجام عصب کشی در مادر باردار ضروری باشد برای احتیاط از پیش بندهای سربی جهت دفع اشعه ناشی از رادیوگرافی استفاده می شود.

  • بی حسی موضعی

بی حسی که در دوران بارداری استفاده می شود لیدوکائین است که در حالت عادی هم استفاده می شود. پریل کائین داروی بی حسی است که در دوران بارداری مجاز نیست استفاده شود.اگر تزریقی به آرامی و با استفاده از تکنیک انجام شود هیچ مشکلی را برای خانم های بارداری ایجاد نمی کند.
اگر درمان دندان در خانم های باردار ضروری باشد می تواند به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کند و پزشک معالج سعی می کند تا کمترین آسیب به جنین و مادر باردار وارد شود.

. دندانپزشکی بهبد کلینیک دندانپزشکی در کرج میباشد که دارای تجهیزات پیشرفته و به روزی است. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۰۲۶۳۲۲۱۹۰۵۲ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

نتیجه گیری

در نتیجه اگر مشکل دندان در دوران بارداری حاد نباشد بهتر است بعد از بارداری درمان صورت گیرد اما اگر مشکل دندان به اندازه ای باشد که فرد نتواند تحمل کند، انجام اعمال دندانپزشکی در دوران بارداری امکان پذیر است و مشکلی برای جنین و مادر به وجود نمی آید.

سایر مقالات دندانپزشکی زیبایی در کرج:

پیشگیری از پوسیدگی دندان در کودکان

درد دندان عقل نشانه چیست

باید ها و نباید های دندانپزشکی

کیست دندان چیست و چه درمانی دارد

پاسخ

یک × یک =