۲۴ بهمن

ترمیم کامپوزیت دندان چگونه انجام می شود؟

ترمیم کامپوزیت دندان

آیا دندان شما دچار شکستگی شده است؟
آیا به دنبال راهی برای ترمیم و بازسازی دندان آسیب دیده خود می گردید؟
با ما در این مقاله به منظور آشنایی با ترمیم کامپوزیت دندان و کاربردهای آن همراه باشید.

ترمیم کامپوزیت

ترمیم کامپوزیت

دانش بشر امروزه به کمک اهداف پزشکی آماده و بسیاری از مشکلات او را حل نموده است. دندان شاید یکی از مهم ترین ارگان های بدن می باشد که جویدن و هضم غذا را ممکن می سازد.
دندان ها ممکن است بر اثر ضربه و یا پوسیدگی دچار شکستگی شده و ظاهر زیبای لبخند شما را از بین ببرند. تصمیم گیری در مورد بهترین روش بازیابی دندان های از دست رفته بر عهده دندانپزشک متخصص می باشد. زیرا وی تا جای ممکن نگه داری دندان را توصیه می کند. ولی در برخی مواقع آسیب دیدگی دندان به حدی است که بهترین راه از بین بردن دندان و جایگزین کردن آن با استفاده از ایمپلنت دندان می باشد.
لذا به منظور بازسازی دندانهایی که به هر دلیلی دچار شکستگی شده اند، می توان از مواد همرنگ دندان همچون کامپوزیت استفاده نمود. کامپوزیت دندان علاوه بر آنکه کاملاً طبیعی به نظر می رسد، از استحکام و مقاومت خوبی نیز بر خوردار می باشد.
مقداری از کامپوزیت بر روی سطح دندان که دچار شکستگی و یا فاصله با دندان کناری شده است گذاشته می شود. این ماده به سطح دندان پیوند خورده و موجب ترمیم دندان می گردد.

ترمیم کامپوزیت دندان چیست؟

ترمیم کامپوزیت دندان روشی برای محکم کردن و یا تغییر شکل سطح دندان می باشد. همچنین به منظور تغییر رنگ سطح دندان ها، دندانپزشک از کامپوزیت بهره می گیرد. همچنین از ترمیم کامپوزیت دندان می توان به منظور بازسازی دندان های شکسته در اطراف خط لثه نیز استفاده نمود. این دندان ها گاهاً تا ریشه تخریب شده و این مواد می توانند ظاهر طبیعی دندان ها را بازسازی نمایند.
تخریب دندان ها بر اثر پوسیدگی ممکن است به حدی باشد که دندان ها از وسط دچار ریزش شوند. پس از برداشتن پوسیدگی ها و نواحی تخریب شده توسط فرز دندانپزشکی، سطوح دندان ها کاملاً تمییز شده و آماده بازسازی می شوند. پس از شست و شو دندان با آب و خالی شدن محیط دهان از هر گرنه مواد اضافی، ترمیم کامپوزیت آغاز می گردد.
نکته مهم در ترمیم کامپوزیت علی الخصوص دندان های جلویی، بر قراری همرنگی میان دندان ها و کامپوزیت می باشد.

 از ترمیم کامپوزیت دندان می توان به منظور بازسازی دندان های شکسته در اطراف خط لثه نیز استفاده نمود. این دندان ها گاهاً تا ریشه تخریب شده و این مواد می توانند ظاهر طبیعی دندان ها را بازسازی نمایند. دندانپزشکی بهبد کلینیک دندانپزشکی در کرج میباشد که دارای تجهیزات پیشرفته و به روزی است. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۰۲۶۳۲۲۱۹۰۵۲ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

مزایای ترمیم کامپوزیت

ترمیم دندان ها با کامپوزیت مزیای فراوانی دارد. در ذیل به برخی از این مزایا اشاره می نماییم:
• ترمیم کامپوزیت دندان معمولاً در طی یک جلسه انجام می شود. زیرا تمامی این پروسه داخل کلینیک دندانپزشکی انجام شده و احتیاجی به دخیل شدن لابراتوار و قالب گیری نیست.
• هزینه این روش نسبت به سایر روش های بازسازی دندان کم تر است.
• ظاهر کامپوزیت بسیار طبیعی تر از سایر روش ها می باشد. این روش بدون ایجاد کوچک ترین درد و یا خونریزی در کلینیک های دندانپزشکی معتبر قابل انجام می باشد.
• کامپوزیت های دندان در رنگ های مختلفی تولید شده و می توانند به راحتی با رنگ طبیعی دندان ها منطبق شوند.
• زمانیکه مقدار کوچکی از دندان از بین می رود و یا در اصطلاح لب پر می شود، بهترین گزینه برای ترمیم آنها کامپوزیت می باشد.

هزینه ترمیم کامپوزیت

بسته به تعداد دندان هایی که نیازمند ترمیم می باشند، هزینه ترمیم کامپوزیت می تواند متفاوت باشد. همچنین دستمزد دندانپزشک زیبایی و همچنین کیفیت مواد استفاده شده نیز از دیگر عوامل تأثیر گذار بر قیمت ترمیم کامپوزیت دندان هستند.
همچنین در برخی از موارد پوسیدگی دندان موجب اضافه شدن هزینه های درمانی می شود. در نهایت تعیین هزینه نهایی بر عهده دندانپزشک بوده و در طول جلسات مشاوره ای تعیین می گردد.

نتیجه گیری

ترمیم کامپوزیت بهترین راه برای ترمیم دندانهای آسیب دیده می باشد. شما می توانید برای انجام این پروسه به دندانپزشک زیبایی خوب در کرج مراجعه نمایید.

پاسخ

12 − 8 =