۲۸ اسفند

بریج یا ایمپلنت؟ کدام بهتر است؟

بریج یا ایمپلنت

بریج یا ایمپلنت؟
کدام درمان مناسب برای جایگزینی دندان های از دست رفته می باشد؟
اگر در صدد پاسخگویی به سوالات ذهن خود در مورد انتخاب روش مناسب برای جایگزینی دندان های از دست رفته می باشید، با ما در این مقاله همراه باشید.

بریج-یا-ایمپلنت

بریج-یا-ایمپلنت

دانش و تکنولوژی بازسازی دندان ها در طی ۳۰ سال اخیر دچار پیشرفت های چشمگیری شده است. کشیدن دندان و از دست دان آنها آنها خطر ابتلا به عفونت دهان و دندان را بالا می برد. روش های نوین جایگزینی دندان علاوه برآنکه اعتماد به نفس شما را در هنگام لبخند زدن بالا می برد، از عوارض ناشی از نبود دندان بر روی لثه ها تا حد زیادی می کاهد.

شما می توانید برای جایگزینی دندان های از دست رفته، با کمک دندانپزشک خود بریج یا ایمپلنت را برگزینید . دندانپزشکی بهبد کلینیک دندانپزشکی در کرج میباشد که دارای تجهیزات پیشرفته و به روزی است. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۰۲۶۳۲۲۱۹۰۵۲ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

سوالاتی که ممکن است در هنگام مراجعه به کلینیک از دندانپزشک خود بپرسید شامل: تفاوت میان ایمپلنت و بریج دندان چیست؟ کدام یک از این موارد مناسب دندان های من می باشد؟ هر کدام از روش های فوق الذکر می تواند مناسب دندان های شما باشد، ولی بسته به مدت زمانیکه از زمان از دست دادن دندان های شما می گذرد، دندانپزشک شما بهترین روش را انتخاب می نماید.
در گذشته بریج دندان تنها گزینه برای جایگزینی دندان ها بوده و بیش از یک دندان را برای درمان درگیر می کرد. به این معنا که دندان های کناری می بایست برای تقویت پایه های دندان جایگزین شده به کار گرفته شوند. ایمپلنت دندان به صورت تک تک دندان ها را جایگزین می نماید. ولی اگر دندان های شما به صورت چندتایی و در کنار هم از دست رفته اند، بریج دندان معمولاً برای شما بهتر خواهد بود.
در صورتیکه مدت طولانی از، از بین رفتن دندان یا دندان های شما می گذرد، لثه و استخوان فک به آرامی شروع به تحلیل رفتن می نماید. لذا برای استفاده از ایمپلنت دندان، احتیاج به یک پروسه به منظور ترمیم این بافت ها می باشد. شما می بایست در مورد مزیت ها و عوارض هر کدام از روش ها با دندانپزشک خود مشورت نمایید.
در روش ایمپلنت شما بیش از سایر روش ها قادر به محافظت از سلامتی دهان و دندان خود می باشید. بریج دندان در داخل دهان فیکس می شود. در این روش حداقل سه تا از دندان های کناری ( البته بستگی به نظر پزشک و مقاومت دندان های کناری دارد.) برای پر کردن فضای ایجاد شده در بین دندان ها، درگیر می شوند. روش بریج برای جایگزینی دندان ها، مراقبت های خاصی را می طلبد.

ایمپلنت بهتر است یا بریج دندان

ایمپلنت دندان طول عمر بیش تری نسبت به سایر روش های جایگزینی داشته و در صورتیکه به طور مناسبی از آنها مراقبت شود، می تواند تا ۲۵ سال بر روی دندان شما باقی بماند. سیلندر های فلزی به کار برد شده در ایمپلنت دندان معمولاً از جنس تیتانیوم می باشد. این فلز تطابق خوبی با بدن دارد و می تواند همانند یک عضو طبیعی بدن در داخل دهان باقی بماند. ولی طول عمر بریج دندان معمولاً ۱۰ سال بوده

نتیجه گیری

با توجه به مقایسات بالا، شما می توانید روش مناسب جایگزینی دندان ها را با کمک دندانپزشک خود انتخاب نمایید.

پاسخ

19 − 7 =