۱۰ آذر

ایمپلنت دندان درد دارد؟

ایمپلنت دندان درد دارد؟

آیا به دلیل ترس از ایمپلنت دندان، درمان خود را به تعویق انداخته اید؟

با ما در این مقاله به منظور افزایش آگاهی در مورد ایمپلنت دندان همراه باشید.

درمان ایمپلنت یکی از در دسترس ترین و رایج ترین درمان ها برای جایگزینی دندان های از بین رفته و پوسیده می باشد. ایمپلنت دندان علاوه بر اینکه همرنگ سایر دندان های شما ساخته شده و بسیار طبیعی جلوه می کند، بسته به کیفیت مواد استفاده شده طول عمر زیادی نیز دارد. تمامی دریل کردن های دندان شاید به نظر دردناک برسند. اما بهتر است بدانید ایمپلنت کردن دندان از کشیدن آن کم درد تر است.

ایمپلنت-دندان

ایمپلنت-دندان

بسیاری از افراد که تجربه انجام ایمپلنت را داشته اند از مقداری ناراحتی در حین پروسه درمانی شکایت داشته اند. دندانپزشک ممکن است از مقداری بی حسی در ناحیه تحت درمان بهره بگیرد. بنابراین بیمار دیگر احساس ناراحتی نکرده و پس از عمل نیز در صورت بروز مقداری درد می تواند با مشورت پزشک از آرامبخش های سبک استفاده نماید.

بلافاصله پس از جراحی و تا چند روز بعد از آن احساس ناراحتی کاملاً طبیعی است. اما تمام این اتفاقات به راحتی قابل مدیریت می باشند. پس از جراحی ایمپلنت دندان استفاده از کمپرس آب سرد کمک شایانی به کاهش درد و تورم دندان می نماید. همچنین استفاده از غذاهای نرم و آبکی مثل سوپ تا ده الی چهارده روز پس از این عمل توصیه می گردد.

مراحل ایمپلنت دندان

شاید اگر با مراحل ایمپلنت دندان بیش تر آشنا شوید، اندک ترسی که به دلیل نا آگاهی در شما پدیدار شده است از میان برود. انجام کلیه مراحل ذیل معمولاً سه تا چهار ماه به طول می انجامد. این مدت شامل کشیدن دندان، قرار دادن ایمپلنت و جوش خوردن ایمپلنت به فک می گردد.

مرحله اول: ویزیت و تشخیص شرایط دندان

مرحله دوم: بیرون کشیدن دندان

پیش از آنکه دندان خراب شده به بافت لثه و سایر دندان ها آسیب بیش تری وارد کند، می بایست برون کشیده شود. پس از بیرون آمدن دندان خراب، ریشه دندان هم خارج می شود. در این مرحله دندانپزشک متخصص از آسیب ندیدن سایر دندان ها و فک بر اثر چرکی شدن دندان اطمینان حاصل می نماید. زیرا در صورت چرکی شدن دندان حتماً می بایست پیش از کشیدن آن از چرک خشک کن ها استفاده گردد. در صورت عدم رسیدگی به موقع به دندان خراب شده امکان پخش شدن چرک دندان در بدن وجود دارد.

مرحله سوم: پیوند زدن حفره دندان

مرحله چهارم: فرصت دادن به دندان جهت بسته شدن زخم ها

مرحله پنجم: قراردادن تجهیزات ایمپلنت در دهان همچون پایه ایمپلنت

مرحله ششم: قالبگیری از دندان

مرحله هفتم: قراردادن و نصب کردن ایمپلنت دندان

درمان ایمپلنت یکی از در دسترس ترین و رایج ترین درمان ها برای جایگزینی دندان های از بین رفته و پوسیده می باشد. ایمپلنت دندان علاوه بر اینکه همرنگ سایر دندان های شما ساخته شده و بسیار طبیعی جلوه می کند، بسته به کیفیت مواد استفاده شده طول عمر زیادی نیز دارد.  دندانپزشکی بهبد کلینیک دندانپزشکی در کرج میباشد که دارای تجهیزات پیشرفته و به روزی است. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۰۲۶۳۲۲۱۹۰۵۲ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

هزینه ایمپلنت دندان

در جایگزینی دندان به روش ایمپلنت، تحلیل استخوان فک جایگاهی ندارد. این روش بسیار مفید تر از روش بریج بوده و از طول عمر بیش تری نیز برخوردار می باشد. قیمت ایمپلنت دندان با توجه به فاکتورهایی مانند تعداد دندان های ایمپلنت شده، دستمزد دندانپزشک، کیفیت و جنس مواد ایمپلنت می تواند متفاوت باشد. همچنین در طول این مراحل دندانپزشک برای مشخص شدن وضعیت دندان ها می بایست از عکس های رادیولوژی استفاده کند. ایمپلنت های درمانی تحت پوشش برخی بیمه ها قرار می گیرند.

پاسخ

12 + شانزده =