07 جولای

اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند

درصد زیادی از زیبایی مربوط به لبخند می باشد و زیبا بودن لبخند تاثیر زیادی در چهره زیبا دارد . روش های متنوعی برای زیباکردن لبخند وجود دارد که از آن جمله می توان به کامپوزیت ، لمینت و ارتودنسی اشاره کرد . انتخاب هر یک از این روش ها به نوع ناهنجاری دندان ها بستگی دارد که در ادامه به طور مفصل به آن می پردازیم .

اصلاح-طرح-لبخند
اصلاح-طرح-لبخند

عوامل موثر در طرح لبخند

  • مرتب بودن دندان ها

یکی از مواردی که در نگاه اول در لبخند مشاهده می شود یکدست بودن دندان هاست . این مرتبی به نوع فرم و اندازه دندان ها بستگی دارد . دندان های روی هم افتاده و کج بودن آنها یکی از مواردی است که تاثیر منفی روی زیبایی فرد می گذارد

  • هم سطح بودن خط لثه

از دیگر مواردی که در لبخند زیبا در نظر گرفته می شود هم سطح بودن خط لثه می باشد . برخی افراد دارای لثه ای یکدست نیستند و پایین تر از سطح معمولی است که تاثیر منفی بر لبخند می گذارد .

  • فاصله بین دندان ها

برخی از افراد از ابتدا دارای دندان هایی با فاصله هستند اما برخی به دلیل کشیدن دندان ها و وجود دندان های اضافی و بیماری های لثه ای دارای فاصله در بین دندان ها می شوند.

روش های اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند برای افرادی که دندان های نامرتبی دارند یا بین دندان هایشان فاصله دارند و دندان ها دچار تغییر رنگ شده اند . با توجه به این موارد و با رضایت بیمار از یکی از روش ها استفاده می شود :

برای اصلاح طرح لبخند اصولی ترین روش درمان ارتودنسی است. در موارد خفیف تا متوسط که بیمار تمایلی به ارتودنسی ندارد و دندان ها نیاز به تراش ندشته باشند می توان از لمینت های سرامیکی یا کامپوزیت ونیر استفاده کرد . اما در مورد ناهنجاری های شدید ارتودنسی بهترین روش می باشد .

اصلاح-طرح-لبخند.

  • کامپوزیت ونیر

در صورتی که ناهنجاری ها خفیف باشد و نیاز چندانی به تراش دندان ها نباشد از کامپوزیت ونیر استفاده می شود . البته استقامت این روش نسبت به سایر روش ها ضعیف تر می باشد و فرد مراقبت بیشتری را باید در این مورد داشته باشد . برای افرادی که نمی توانند از غذاهای نرم استفاده کنند از زیپونیا استفاده می شود . زیپونیا از جنس چینی می باشد که نسبت به مواد ونیر از ضخامت بیشتری برخوردار می باشد . و با فشار وارد آمدن بر آنها آسیبی به آن وارد نمی شود . در هر حال اگر بیمار بخواهد تراش کمتری در دندان ها داشته باشد از کامپوزیت ونیر استفاده می شود.

برای بیمارانی که دارای ناهنجاری های دندانی در حد متوسطی هستند از لمینت استفاده می شود. این روش علاوه بر اصلاح لبخند و مرتب کردن دندان ها زیبایی خاصی به ظاهر دندان ها می دهد.

  • لیزر

در صورتی که بیمار تنها برای تغییر رنگ دندان ها به دندانپزشک مراجعه کند می توان با استفاده از لیزر تنها در یک جلسه دندان ها را انجام داد . مدت زمان انجام این لیزر تنها ۲ دقیقه می باشد . در صورتی که با سایر روشها این مدت زمان به ۱۵ دقیقه می رسد . این روش برای افرادی که دارای لثه های افتاده ای دارند و لثه ها در یک ردیف نیستند برای درمان سطح این لثه از لیزر استفاده می شود . یکی دیگر از روش هایی تغییر رنگ دندان که منجر به اصلاح طرح لبخند می شود بلیچینگ می باشد . برای اطلاع از این روش روی ادامه مطلب کلیک کنید .

روش های متنوعی برای زیباکردن لبخند وجود دارد که از آن جمله می توان به کامپوزیت ، لمینت و ارتودنسی اشاره کرد . کلینیک بهبد جزو کلینیک دندانپرشکی در کرج می باشد که دارای تجهیزات پیشرفته و به روزی می باشد .برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۰۲۶۳۲۲۱۹۰۵۲ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

هزینه طرح لبخند چقدر است ؟

هزینه طرح لبخند بستگی به نوع روشی که برای این درمان استفاده می شود دارد . هزینه لمینت و ارتودنسی در بین این روش ها از همه گرانتر می باشد ولی از استقامت بیشتری برخوردار می باشد .

بهترین دکتر برای اصلاح طرح لبخند

دندانپزشک باید ابتدا به بررسی دندان ها و ناهنجاری های آن بپردازد. سپس بر اساس نوع ناهنجاری روش مناسبی را به بیمار پیشنهاد کند . برخی از پزشکان تنها روشی را پیشنهاد می کنند که از نظر هزینه بیشتر باشد و سایر موارد را در نظر نمی گیرند . برای کسب اطلاع بیشتر در مورد بهترین دکتر برای اصلاح طرح لبخند روی ادامه مطلب کلیک کنید .

مطالب مرتبط با این مقاله :

بلیچینگ دندان 

پاسخ

3 × سه =