۲۰ دی

فلوراید تراپی

فلوراید تراپی

آیا از تأثیر فلوراید تراپی در سلامت دهان و دندان باخبرید؟
آیا می دانستید فلوراید تراپی یک روش پیشگیری از جرم دندان ها می باشد؟
با ما در این مقاله به منظور آشنایی با فلوراید تراپی و فواید آن همراه باشید.

فلوراید چیست؟

فلوراید ماده ای است که در آب و غذایی که روزانه استفاده می کنیم یافت می شود. در برخی کشورها برای پیشگیری از پوسیدگی دندان درصد کمی فلوراید به آب آشامیدنی اضافه می شود. فلوراید به از بین بردن جرم های دندان و افزایش استحکام دندان ها کمک می کند.

فلوراید تراپی چیست؟

دنداپزشک متخصص فلوراید تراپی را به واسطه شست و شو دندان با آب و فلوراید، فوم فلوراید، ژل فلوراید و یا صیغل زدن دندان با فلوراید انجام می دهد. این درمان می تواند به همراه مسواک، اسفنج مخصوص و دهان شویه صورت پذیرد.
به طور طبیعی در آب آشامیدنی و خمیردندان مصرفی مقداری فلوراید وجود دارد. اما در این درمان، دندانپزشک از مقدار بیش تری فلوراید استفاده می کند. انجام این درمان تنها چند دقیقه طول می کشد.

مراقبت های بعد از فلوراید تراپی

فلورایدتراپی یک روش درمانی بدون عارضه و روشی پیشگیرانه است. بهتر است تا ۳۰ دقیقه پس از انجام فلوراید تراپی از خوردن و نوشیدن خودداری نمایید. البته می بایست پیش از شروع درمان دندانپزشک را از سابقه بیماری و پرونده پزشکی خود مطلع نمایید. یقیناً وی بهترین روش درمانی را برای شما انتخاب می نماید.

فلوراید تراپی یک روش بسیار موثر برای پیشگیری از پوسیدگی دندان بوده و می بایست توسط دندانپزشک متخصص صورت پذیرد. دندانپزشکی بهبد کلینیک دندانپزشکی در کرج میباشد که دارای تجهیزات پیشرفته و به روزی است. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۰۲۶۳۲۲۱۹۰۵۲ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

 

قیمت فلوراید تراپی

معمولاً بیمه هزینه های فلوراید تراپی را برای کودکان پوشش می دهد. اما بسته به تعداد جلسات مورد نیاز برای فلوراید تراپی هزینه انجام این روش می تواند متفاوت باشد.

فلوراید تراپی برای کودکان

فلوراید تراپی در کودکان برای سلامت دهان و دندان آنها بسیار مفید می باشد. طبق مطالعاتی که بر روی کودکان یک الی چهار سال صورت گرفته است کودکانی که تجربه فلورایدتراپی داشتند، در آینده کم تر دچار بیماری های دهان و دندان شده اند. همچنین دندان های این کودکان از استحکام بیش تری برخوردار بوده و دیرتر دچار پوسیدگی می شوند.
در صورتیکه سن کودک شما زیر سه سال است، بهتر است تنها از مسواک های نرم برای تمییز کردن دندان های وی استفاده نمایید. یک لایه نازک از خمیردندان حاوی فلوراید ضعیف را بر روی مسواک وی قرار دهید. مقدار خمیر دندان می بایست کم تر از نیمی از مسواک را بپوشاند و بیش تر از یک دانه برنج نباشد.
کودکان ۳ الی ۶ سال می توانند مقدار بیش تری از خمیردندان حاوی فلوراید( به اندازه یک نخود) را بر روی مسواک خود استعمال نمایند. حتماً تا پایان پروسه مسواک زدن کنار کودک خود بمانید و مطمئن شوید که وی تمامی مواد را از دهان خود خارج می کند.

تعداد جلسات فلوراید تراپی

کنگره دندانپزشکان آمریکا (ADA) انجام فلوراید تراپی را هر سه، شش و یا دوازده ماهه فلوراید تراپی را توسط دندانپزشک متخصص الزامی می داند. فواصل بین مراجعات بسته به سلامتی دهان و دندان متفاوت بوده و در صورتیکه به شدت در معرض جرم دندان باشید، برای شما ژل فلوراید تجویز می نماید. این ژل معمولاً در خانه مصرف می شد.

نتیجه گیری

فلوراید تراپی یک روش بسیار موثر برای پیشگیری از پوسیدگی دندان بوده و می بایست توسط دندانپزشک متخصص صورت پذیرد. این روش به تمامی سنین پیشنهاد شده و تعداد جلسات مورد نیاز توسط دندانپزشک انجام می شود.

پاسخ

نوزده − 10 =