۰۶ دی

روکش دندان شیری

روکش دندان شیری

آیا کودک شما دچار دندان درد شده است؟
لطفاً پیش از آنکه در صدد از بین بردن دندان شیری وی برآیید، با ما در این مقاله به منظور آشنایی با روکش دندان شیری همراه باشید.

روکش دندان شیری

روکش دندان شیری

هرچند که دندان های شیری موقت هستند و به زودی با دندان های جدید و دائمی جایگزین می شوند، اما محافظت از آنها در مقابل پوسیدگی واجب است. در صورتیکه سلامت دهان و دندان کودک به خوبی حفظ نشود، می تواند عواقب جبران ناپذیری را در پی داشته باشد.
دندان های شیری کمک شایانی در یادگیری صحبت کردن و جویدن غذا به کودک می نمایند. همچنین وجود دندان های شیری محیط فک را برای رشد دندان های دائمی حفظ می نمایند. لذا در صورتیکه دندان شیری فرزندتان دچار پوسیدگی شده است، بهترین درمان استفاده از روکش دندان شیری می باشد.
روکش های دندان شیری از جنس استیل می باشند. مزیت این روکش ها نسبت به سایر روش های ترمیمی، پوشاندن کل سطح دندان است. با پوشانده شدن کل سطح دندان امکان سرایت پوسیدگی به سایر دندان ها از بین رفته و مقاومت دندان در مقابل شکستگی بالا می رود.
فارق از اندازه، دندان های شیری تفاوت هایی با دندان های دائمی دارند. طبق تحقیقات صورت گرفته توسط AAP(American Academy of Pediatrics) مینای دندان در دندان های شیری آن طور که به نظر می آید نازک نیست. همچنین بخش پالپ داخلی دندان های شیری (شامل رگ های خونی و سلول های عصبی می شود) نسبت به دندان های دائمی بزگتر می باشد.
بنابراین درد ناشی از پوسیدگی دندان در دندان های شیری از دندان های دائمی بیش تر احساس می شود. لذا ممکن است در صورت مراجعه به فرد غیر ماهر، کم ترین عارضه با پیچیده ترین درمان ها مداوا شود.

طبق تحقیقات صورت گرفته، یکی از مناسب ترین روکش ها برای دندان شیری، روکش دندان استیل است. دندانپزشکی بهبد کلینیک دندانپزشکی در کرج میباشد که دارای تجهیزات پیشرفته و به روزی است. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۰۲۶۳۲۲۱۹۰۵۲ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

طول عمر دندان ها شیری

بسیاری از والدین بر این باورند که دندان های شیری مدت زیادی در داخل دهان باقی نمی مانند. اما حقیقت این است که این مروارید های کوچک باید تا زمانیکه دندان های دائمی بیرون بیایند در داخل دهان کارآمد باشند. اولین دندان شیری معمولاً در شش ماهگی بیرون می آید و به طور معمول اولین دندان شیری در سن ۶ سالگی می افتد.
نگهداری مناسب از دندان های شیری و افتادن آنها به صورت طبیعی، کمک می نماید تا دندان های دائمی در محل مناسب خود رشد نمایند. این کار سبب می شود تا احتمال نیاز فرد به درمان ارتودنسی در آینده کاهش یابد.

روکش دندان شیری با استیل

طبق تحقیقات صورت گرفته، یکی از مناسب ترین روکش ها برای دندان شیری، روکش دندان استیل است. پس از برداشتن قسمت پوسیده دندان، دندانپزشک آن را با روکش ذکر شده پر می نماید. این روکش تمامی سطح دندان را پوشانده و از انتقال پوسیدگی به سایر دندان ها جلوگیری می کند.
در ذیل به برخی از مزیت های روکش دندان شیری با استیل اشاره می نماییم:
•    قیمت مناسب و با ماندگاری طولانی
•    پوشش کامل دندان
•    معمولاً نیاز به ترمیم ندارد
•    روکش دندان شیری با استیل نسبت به سایر فلزات برای کودکان زیر چهارسال مناسب تر است.
•    بهترین انتخاب برای کودکانی که به بیهوشی عمومی نیاز دارند.
•    برخی اوقات برای نگهداری فضای بین دندانی نیز مفید است.

نتیجه گیری

دندان های شیری بر خلاف باور عموم تأثیر شایانی در زندگی و رشد کودک دارند. بهتر است با مشاهده عوارضی همچون دندان درد به دندانپزشک مجرب مراجعه و پیگیری های لازم را جهت درمان دندان پوسیده فرزند خود انجام دهید.

پاسخ

یک × 2 =