24 اکتبر

انواع کامپوزیت دندان و مزایای آن را بشناسید

انواع کامپوزیت دندان

باید بدانید که انواع کامپوزیت دندان در زمینه ی اصلاح طرح لبخند موثر هستند و شما بعد از خواندن این مقاله میتوانید با آگاهی کامل نوع کامپوزیت مورد نظر خود را انتخاب نمایید و لبخندهای بیشماری را از این پس به اطرافیانتان هدیه کنید.

لبخند زیبا و اینکه شما بی استرس و دغدغه از چگونه بودن تصویرتان، بتوانید دهانتان را در یک قهقهه بلند باز کنید، احتمالا یک شانس بزرگ است!!!

نمونه ونیر کامپوزیت کلینیک دندانپزشکی بهبد

نمونه ونیر کامپوزیت کلینیک دندانپزشکی بهبد

هربار که ما دهانمان را باز می کنیم نگرانیم دوستان و نزدیکانمان تصویری از دندان های کج و معوج و بد شکل ما را ببینند و حتی اگر این را به رویمان نیاورند، از کاهش اعتماد بنفس ما جلوگیری نمی کند.

شاید به خاطر همین دغدغه ها بوده که روکش زیبایی دندان به وجود آمده است. برای برون رفت از این استرس و نگرانی در شما، فقط یک راه قطعی هست؛ کامپوزیت دندان.

به کمک این تکنیک و با قرارگیری کامپوزیت روی دندان هایتان، شما لبخند که هیچ، می توانید قهقهه ای جانانه را تجربه کنید.

در ضمن این را هم باید بگوییم که با کامپوزیت، در هزینه های درمان زیبایی دندان، به حد چشمگیری صرفه جویی خواهد شد به ویژه آنکه کامپوزیت ها ماندگاری بسیار بالایی دارند و شما خیال نخواهید کرد که پولتان را برای مدتی کوتاه هزینه کرده اید!!!

 دندانپزشکی بهبد کلینیک دندانپزشکی در کرج می باشد که دارای تجهیزات پیشرفته و به روزی است و به درمان انواع بیماری های دهان و دندان در بزرگسالان و کودکان می پردازد.
برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۰۲۶۳۲۲۱۹۰۵۲ تماس بگیرید و یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

کامپوزیت دندان در بهترین داندانپزشکی کرج

کامپوزیت دندان، حالا دیگر با اصلاح طرح لبخند مترادف شده است. ما گمان می کنیم کامپوزیت اصطلاحی خوش یمن است که با لبخند و شادمانی یکجانشین شده است. اگر شما ساکن کلانشهر کرج هستید خواندن این نوشته به شما کمک می کند که همین حالا برای اصلاح طرح لبخند خودتان و انتخاب کلینیکی که بهترین کامپوزیت دندان را به شما هدیه دهد، تصمیم قطعی بگیرید.

کامپوزیت برای افرادی که از دندان های شکسته یا خالی رنج می برند روشی قابل توجه است. مضاف بر این؛ چنانچه روی دندان هایتان لکه می بینید یا مایلید دندان هایتان فرمی مرتب پیدا کنند ما به شما توصیه می کنیم سری به کلینیک بهبد در کرج بزنید و برای کامپوزیبت دندان هایتان اقدام کنید.

این اقدام به افزایش چند برابری زیبایی شما آنقدر کمک خواهد کرد که شاید میزان آن در خیالتان نگنجد.

 

مواد سازنده کامپوزیت

بگذارید در ادامه این نوشته شما را با مواد سازنده کامپوزیت آشنا کنیم تا بدانید که از چه حرف می زنیم: کامپوزیت نوعی رزین است که دارای مدارج گوناگونی از استحکام، ضریب شکست نوری و پولیش پذیری است. این روش نسبت به سایر روش ها، سریع و مطمئن تر است و هیچ ضرری ندارد.

نمونه ونیر کامپوزیت کلینیک دندانپزشکی بهبد

نمونه ونیر کامپوزیت کلینیک دندانپزشکی بهبد

آشنایی با انواع کامپوزیت دندان

  • نوعی کامپوزیت بنام ماکروفیل یا درشت دانه وجود دارد که می توان به مقاومت بسیار بالای آن اشاره کرد. پولیش این کامپوزیت بسیار آسان بوده و سطح ترمیم آن صاف است.
  • نوع دیگری از کامپوزیت ها که میخواهیم با آن آشنا شوید هیبرید نام دارند.از ویژگی های بسیار خوب این گونه می توان به مقاومت بسیار قابل قابل توجه آنها در مقابل ساییدگی اشاره کرد.
  • البته به تازگی نسلی جدید از کامپوزیت ها با نام نانو کامپوزیت به بازار آمده که تا این لحظه بهترین نوع کامپوزیت به شمار میرود.
  • اگر از دوام و ماندگاری کامپوزیت دندان بپرسید، باید بگوییم در صورت رعایت مراقبت های بهداشتی توصیه شده توسط دندانپزشک، می توان عمر آنها را به بیشتر از ۱۰ سال افزایش داد.

چگونه از کامپوزیت های خود مراقبت کنیم؟

رعایت بهداشت دهان و دندان در مراقبت از کامپوزیت ها هم رایج است که شامل مسواک زدن مرتب و استفاده از نخ دندان است. مضافا به یاد داشته باشید که در صورت مصرف نوشیدنی ها و خوراکی های دارای مواد رنگی باید بلافاصله مسواک بزنید.

عده ای می پرسند آیا کامپوزیت کردن دندان ،درد دارد؟ پاسخ به این پرسش منفی است زیرا این کار با تزریق بی حسی انجام می شود و شما می توانید بدون هیچ نوع درد و ناراحتی، از کامپوزیت دندان بهره مند شده و لذت هزاران لبخند زیبا و دلنشین را تجربه کنید.

سایر مقالات مرتبط:

ترمیم کامپوزیت دندان

پاسخ

15 + بیست =